• лагоа-
  • щерев

Домакините спечелиха с категоричното 5:1

Ботев Враца размаза Етър - 1

Ботев (Враца) размаза с 5:1 Етър в мач от 11-ия кръг в efbet Лига. Отборът на Антони Здравков тотално надигра "виолетовите", които закъсаха още повече след деветата си загуба от началото на сезона.

Врачани пък постигнаха четвърта победа и събраха 15 точки, изкачвайки се на седмото място във временното класиране.

Старт на головото шоу за домакините в днешната среща даде Петър Атанасов, който откри резултата в четвъртата минута. Юлиан Ненов покачи на 2:0 секунди преди почивката, а веднага след началото на второто полувреме отново той наказа Христо Иванов - 3:0.

В 53-ата защитникът на Ботев Димитър Буров отбеляза за 4:0, а в 63-ата се разписа и резервата Педро Лагоа, и то с пета - 5:0.

Автор на единственото попадение за гостите от Велико Търново стана Свилен Щерев. Той влезе като резерва и вкара за 5:1 в 67-ата минута.

Малко преди края Венцислав Керчев от състава на врачани получи червен картон след спречкване с Христофор Хубчев.