Гуардиола: Трябва да сме по-ефективни в мача с Ливърпул

• шампионска лига-
  • олимпиакос

Мениджърът на Манчестър Сити разкри какво трябва да се подобри в неговия тим преди голямото дерби в неделя

Гуардиола: Трябва да сме по-ефективни в мача с Ливърпул - 1

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гурадиола смята, че неговите офанзивни футболисти трябва да са по-ефективни пред вратата на Ливърпул в предстоящото дерби между двата отбора в края на седмицата. Снощи "гражданите" надиграха с 3:0 Олимпиакос на "Етихад", но пропуснаха доста положения и до 81-вата минута резултатът бе едва 1:0 в полза на домакините.

"Пропуснахме възможностите да отбележим повече голове. По този начин трябваше да приключим мача по-рано. При 1:0 двубоят все още е отворен, а те създадоха шансове. Когато отбелязахме втория гол, всичко свърши. Финалният пас и завършващият удар не бяха перфектни, но общо взето през първата част и през последните 15 минути играхме наистина добре.

Някои играчи все още се нуждаят от време, за да достигнат най-доброто си ниво. Сега имаме малко време, за да се порадваме на победата, на мястото си в класирането, след което продължаваме напред. Трябва да се възстановим добре, защото в неделя ни чака мач срещу Ливърпул", заяви Гуардиола.