• var-
  • ейбрахам

"Сините" от Лондон спечелиха с класическото 3:0

Челси се разправи убедително с Рен - 1

Челси спечели убедително у дома срещу Рен с 3:0 в мач от третия кръг в група E на Шампионската лига. Преди мача стана ясно, че германският национал Кай Хавертц е дал положителен тест за COVID-19, което го извади от състава на „сините“, но неговият сънародник Тимо Вернер (10-дузпа, 41-дузпа) се разписа на два пъти от бялата точка.

В първия случай той бе препънат от Далберт Енрике, който след това игра и с ръка за втория 11-метров наказателен удар. Тами Ейбрахам (50) добави и трети гол след асистенция на Рийс Джеймс и потвърждение от VAR за да оформи крайния резултат.

Французите играха малко повече от полувреме с човек по-малко заради червения картон на Далберт в 40-ата минута след играта му с ръка в наказателното поле и преглеждането на ситуацията с VAR.