• турнир-
  • лондон

Австриецът спечели със 7:6 (9:7), 7:6 (7:4) в Лондон

Тийм пречупи Надал след голяма битка - 1

Доминик Тийм победи Рафаел Надал в големия сблъсък между третия и втория в световната ранглиста на финалния Мастърс в Лондон. Австриецът не даде нито сет на испанеца и след два тайбрека - 7:6 (9:7), 7:6 (7:4) продължава без загуба в турнира.

Първият сет премина без пробиви, но тайбрекът изобилстваше от такива, а до 6:6 Надал и Тийм цели 5 пъти взимаха точки при подавания на съперника. Във втория сет имаше два пробива, а Тийм изпусна мач пойнт при 5:4 в своя полза. Австриецът все пак взе своето в тайбрека и записа трета победа в последните четири мача с Надал.

В другата среща от групата за днес от 22:00 часа наше време Стефанос Циципас играе с Андрей Рубльов.