• масоеро-
  • цветанов

Двата тима завършиха наравно - 1:1

Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 разделиха точките - 1

Локомотив Пловдив не успя да стигне до победата в трето поредно домакинство, завършвайки 1:1 с ЦСКА 1948. И двата гола в срещата бяха дело на играчи на „смърфовете“. Лукас Масоеро се разписа във вратата на Даниел Наумов, а Момчил Цветанов си отбеляза автогол.

След равенството Локо Пд има 24 точки на второто място, а ЦСКА 1948 е с актив от 20 на четвъртата позиция.

Още в 5-ата минута Локомотив Пловдив поведе в резултата. Парвиз Умарбаев центрира към наказателното поле, където Масоеро се извиси и с глава насочи топката във вратата на Даниел Наумов.

Десет минути след попадението на Масоеро резултатът на "Лаута" вече бе изравнен, след като Момчил Цветанов вкара топката в собствената си врата.

В 19-ата минута след изпълнение на свободен удар Георги Русев опита да засече топката във вратата на Луков, но я прати встрани.

В 25-ата минута Бирсент Карагерен опита акробатично изпълнение от границата на наказателното поле, но прати топката високо над вратата на Наумов. В 37-ата минута Даниел Младенов се възползва от грешка на Петър Витанов, но изстрелът му премина покрай целта. Две минути по-късно Галин Иванов стреля над вратата от пряк свободен удар.

В края на първата част Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но прати топката право в стената от играчи на Локомотив.

В 52-ата минута Георги Минчев тръгна на контраатака малко след центъра, но вместо да завърши сам реши да подава към Митко Илиев, подаването му обаче бе пресечено от Георги Русев. Минута по-късно Караген прати топката в наказателното поле, където обаче играч на Локо не успя да играе с нея, а Наумов улови.

В 56-ата минута Лукас Салинас отне топката от футболист на "червените", но Даниел Наумов бе излязъл напред и изби удара му.

В 65-ата минута Георги Русев напусна контузен, а на негово място се появи Ангел Бастунов.

В 84-ата минута Карагерен центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, но ударът с глава на Диниш Алмейда бе неточен.