• руменов-
  • ковачев

Тимът от Кърджали спечели с 2:0

Арда победи Царско село и влезе в топ 3 - 1

Арда победи Царско село с 2:0 в последен мач от 13-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения за домакините паднаха през първата част, като техни автори станаха Румен Руменов и Светослав Ковачев.

След спечелените три точки кърджалийци са с актив от 21 точки колкото има и ЦСКА на третата позиция. Тимът на Любо Пенев пък е на 9-о място с 13 точки.

Царско село започна много добре срещата, като още в третата минута можеше да отбележи гол след разбъркване пред вратата на Арда, но Божидар Васев стреля над вратата на Иван Караджов.

В ответната атака домакините създадоха опасно положение пред Джони Пласид, но той успя да избие в ъглов удар.

В 22-ата минута Арда бе много близо до гол. След центриране отдясно на Деян Лозев топката рикошира в крака на Мартин Кавдански и се удари в напречната греда.

В 28-ата минута Джони Пласид със страхотно спасяване отрази удар на Спас Делев от границата на наказателното поле. Четири минути по-късно Арда вече водеше в резултата. Лъчезар Котев подаде към навлизащия в наказателното поле Румен Руменов, който по земя прати топката зад гърба на Пласид.

В 39-ата минута Светослав Ковачев вкара страхотен гол от пряк свободен удар, за да удвои аванса на Арда.

Три минути след началото на втората част Милен Стоев блокира удар на Божидар Васев, което доведе до корнер. След изпълнението му Будинов игра с глава, но и неговият удар бе блокиран и топката попадна в Иван Караджов. В 52-ата минута Дилан Мертенс центрира към малкото наказателно поле, но Иван Караджов нямаше проблеми да улови топката.

В 58-ата минута след съприкосновение между Луис Педро и Румен Руменов в наказателното поле, вторият имаше претенции за дузпа, но вместо такава получи жълт картон. Педро също бе санкциониран.

В 65-ата минута Джони Пласид отново трябваше да се намесва след изстрел на Иван Коконов. Десет минути след това Андерсон Кордейро се опита да центрира в наказателното поле на Арда, но защитник на "сините" изчисти топката. В 82-ата минута Спас Делев си освободи пространство за изстрел, но стреля доста неточно над вратата на Пласид. Минута по-късно Жуниньо не затрудни Пласид със слаб удар по земя.