Ювентус с инфарктна победа в дербито на Торино

• серия а

''Старата госпожа'' постигна пълен обрат срещу градския си съперник Торино

Ювентус с инфарктна победа в дербито на Торино - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Ювентус се наложи над Торино в мач от 10-ия кръг на Серия "А". Битката на "Алианц Стейдиъм" приключи при резултат 2:1.

Точни за домакините бяха МакКени и Бонучи, докато за гостуващия състав се разписа Н'Кулу.

Ювентус нямаше право на грешка, след като в миналия кръг допусна нова издънка и стигна само до 1:1 при гостуването си на Беневенто. Шампионите рискуваха дори да загубят днес, като до 77-ата минута съперникът водеше с 1:0.

Все пак Старата госпожа стигна до така важния обрат, който може да се окаже много определящ в края на кампанията.

Николас Н'Кулу откри резултата след само 9 минути игра, давайки неочаквана преднина на гостуващия отбор.

Нещо повече - този крехък гол предимство се запази чак до 77-ата минута на срещата, когато Куадрадо асистира на Уестън МакКени за 1:1.

Отново след точно подаване на Куадрадо, крайното 2:1 оформи Леонардо Бонучи, разписал се минута преди изтичането на редовното време.

Така Юве застава временно под номер 2 в таблицата с подреждането, а Торино се намира в зоната на изпадащите с едва една победа.

В по-ранния мач от Серия А днес Лацио победи Специя с 2:1 като гост.