Неймар донесе победа на Бразилия в Суперкласико

• бразилия-
  • аржентина-
  • дузпи-
  • суперкласико

Южноамериканското Суперкласико между Бразилия и Аржентина отново бе спечелено от "кариоките". За втора поредна година двата колоса се срещнаха в две приятелски срещи на разменено гостуване. И двамата треньори Алехандро Сабела и Мано Менезеш използваха само футболисти от вътрешните първенства.

Двата гранда в световния футбол се срещнаха в две приятелски срещи, като първата, която бе през септември, завърши 2:1 за „кариоките”, а сега Аржентина се наложи със същия резултат, но при дузпите бразилците бяха по-точни. Победният гол бе дело на Неймар.

До дузпите се стигна след три гола в самия край на редовното време. Резервата Игнасио Скоко откри за домакините от дузпа в 81-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Жуан срещу Хуан Мануел Мартинес, което бе извън наказателното поле. Дебютантът Скоко стреля силно и не остави никакви шансове на вратаря Диего Кавалиери. Гостите отговориха веднага и изравниха чрез Фред. Нападателят на Флуминензе довкара топката след лоша игра на аржентинската защита и удар на виновника за дузпата Жуан. Този резултат устройваше Бразилия, но аржентинците не бяха казали последната си дума. Скоко  изправи публиката на крака в 89-ата минута, с нов гол, който донесе победата на Аржентина в реванша, но изравни общия резултат.

По регламент продължения нямаше и директно бяха бити дузпи.

Аржентина пропусна първите си две дузпи, а Тиаго Невес и Жуан бяха точни за Бразилия. Вратарят на „гаучосите” Аугустин Орион спаси третата дузпа и веднага след това вкара една. За решаващия удар зад топката застана младата звезда на бразилския футбол Неймар и бе точен, с което донесе и победата за 5-кратните световни шампиони.

Вторият мач от дуела трябваше да се състои на 3 октомври в Чако, но беше отложен заради токов удар на стадиона. Бразилците бяха считани за фаворит, но Аржентина показа характер през второто полувреме. В крайна сметка обаче лотарията на дузпите дари успеха на "златистожълтите".