Барселона обърна Реал Сосиедад в Ла Лига (ВИДЕО)

• барселона-
  • реал сосиедад-
  • ла лига-

Гостите откриха в 27-ата минута чрез Уилиян Жозе, но още до паузата, Барса вече бе лидер след голове на Алба и Френки де Йонг

Барселона обърна Реал Сосиедад в Ла Лига (ВИДЕО) - 1

Барселона постигна втори пореден успех в Ла Лига. Селекцията на Роналд Куман се изкачи до петото място в таблицата, след като се справи с приятната изненада на шампионата Реал Сосиедад. Триумфът с 2:1 обаче не дойде никак лесно, а "блаугранас" трябваше да направят обрат.

Гостите откриха в 27-ата минута чрез Уилиян Жозе, но още до паузата, Барса вече бе лидер след голове на Алба и Френки де Йонг. Веднъж гредата за "лос кулес" удари Антоан Гризман, който като цяло пропиля няколко доста добри възможности пред Алекс Ремиро.

Поражението беше второ за баските през сезона, но те все още са на второ място с 26 точки. Толкова има и лидерът Атлетико (Мадрид), но "дюшекчиите" са с три мача по-малко.

Барса наложи домакински натиск, който бе белязан с няколко опасни атаки, главно по левия фланг. Целият този устрем можеше да бъде изразен с гол в 10-ата минута, но удар с глава на Педри премина много опасно покрай гредата.

В 27-ата минута гостите откриха с първата си опасна атака в мача. Льо Норманд продължи към Порту при статично положение, №7 на гостите пусна пас, успореден на голлинията за Уилиан Жозе, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Каталунците отговориха почти мигновено. Меси центрира към далечната греда, Гризман потърси подаване на дузпата за Педри, но топката стигна до непокрития Жорди Алба, който с по-слабия си десен крак я прати превъзходно към далечния горен ъгъл за 1:1.

Високите обороти в представянето на Барса продължиха и в 37-ата Гризман остана сам срещу Ремиро, но само за да удари напречната греда.

Пълният обрат все пак бе факт малко преди паузата. Топката беше центрирана отляво към включилия се Френки де Йонг, който фронтално отбеляза от около шест метра след пас от Алба. Първоначалното беше вдигнат флаг за засада, но след намеса на ВАР попадението беше зачетено.

Малко след подновяването на играта, гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Янузай, ала реферът в този мач даде ясен знак играта да продължи. В 55-ата Антоан Гризман отново имаше възможност да накаже Ремиро, ала стражът на баските продължи да не капитулира при негови изстрели.

До края Реал Сосиедад даде всичко от себе си, за да стигне до ремито. Хитът в Ла Лига, чрез своя опитен бранител Начо Монреал, обстрелва опасно каталунската врата, ала кълбото премина покрай лявата греда.

Пет минути преди последния съдийски сигнал, Тер Щеген беше на мястото си, след като шведът Исак се оказа на точното място в наказателното поле на "блаугранас".

В следващия кръг Барселона има мач срещу Валенсия, Реал Сосиедад гостува на Леванте.