• ла лига-
  • атлетик билбао-
  • елче-
  • 1:0

Баските успяха да отбележат само едно попадение, но то се оказа достатъчно за победата в днешния им мач

Трудно, но Атлетик Билбао се справи с Елче - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС/АРХИВ

Атлетик Билбао спечели трудно с 1:0 срещу гостуващия Елче в ранния неделен двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Победното попадение бе дело на капитана Икер Муниаин. Срещата бе белязана от множество пропуски от страна на баските, които оставиха в играта до последно валенсианци.

С тези три точки възпитаниците на Гайска Гаритано се изкачват на деветото място, докато момчетата на Фран Ескриба остават 17-ти с 16 пункта.

В третата минута Беренгер изпълни пряк свободен удар, но топката мина малко над вратата.

В 25-ата минута Икер Муниаин откри. Оскар де Маркос центрира от десния фланг в наказателното поле, където непокритият капитан на баските засече с крак за 1:0.

В 59-ата минута Иняки Уилямс получи чудесен пас по десния фланг от Муниаин, надбяга защитник и стреля, но бранител изчисти от голлинията и предотврати второ попадение.

В 72-ата минута Уилямс овладя в наказателното поле и шутира технично в горния ляв ъгъл, но удари горната греда.

В 86-ата минута Берчиче пропусна отлична възможност да удвои, след като финтира противников защитник и отправи удар с десния крак, но изпрати коженото кълбо над очертанията.

В 89-ата минута Ригони се отскубна от опеката си зад защитния вал и прехвърли излезлия напред Симон, ала върналият се Оскар де Маркос се хвърли пожертвователно пред голлинията и предотврати изравняване.