"Акулите" загубиха в Ловеч, Ботев (Пд) с победа в Търново

• черноморец-
  • ботев пловдив-
  • етър
"Акулите" загубиха в Ловеч, Ботев (Пд) с победа в Търново - 1

Тимът на Литекс победи Черноморец с 1:0 в мач от 15-ия кръг на "А" група. Георги Миланов измъкна "оранжевите" с гол в 89-ата минута след асистенция на Галин Иванов.

Играчът на бургазлии - Венелин Филипов пък получи директен червен картон в 66-ата минута и по този начин постави своя отбор в още по-трудна ситуация.

Днешната победа класира футболистите на Христо Стоичков на 3-о място преди утрешния мач на ЦСКА. Ловчанлии имат 29 точки, докато играчите на Херо паднаха до 6-о място с актив от 27 точки.

В друга среща играна днес, отборът на Ботев (Пловдив) завърши есенния дял от шампионата с победа, след като се наложи като гост на раздирания от интриги и скандали тим на Етър. Срещата завърши при резултат 1:2. Точни за гостите от Пловдив бяха Станислав Костов и Тодор Неделев, а между двете попадения Артур Енрике си забоде автогол.

След днешната победа Ботев Пловдив събра актив от 28 точки и ще зимува на 5 място. Етър пък има едва 8 точки и е последен в класирането.