Челси записа първа победа под ръководството на Томас Тухел

• аспиликуета-
  • алонсо

"Сините" от Лондон победиха Бърнли с 2:0

Челси записа първа победа под ръководството на Томас Тухел - 1

Челси пое глътка въздух в битката за по-предно класиране след победа с 2:0 у дома над Бърнли след равенство и загуба в последните два шампионатни мача. Така лондончани записаха първи успех под ръководството на новия си треньор Томас Тухел.

Първият гол в мача падна в 40-ата минута и беше дело на Сезар Аспиликуета, а с това се изчерпи всичко по-интересно през първата част. През втората "сините" натиснаха, но Хъдсън-Одой, Пулишич и Джеймс не бяха точни от добри позиции. Домакините все пак успяха да отбележат втори гол и това стори Маркос Алонсо в 84-ата минута на двубоя.

Челси вече е на седма позиция на 4 точки и мач повече от зона Шампионска лига, докато Бърнли е 16-и на 8 пред първия изпадащ тим - Фулъм.