Григор Димитров със силен старт на сезона

Българският тенисист победи Андрю Харис с 6:3;6:3

Публикувана: 3 Февруари, 2021 12:58
9 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 3315

Григор Димитров започна с победа 2021 година. В първата си среща за новия сезон на турнира в Мелбърн хасковлията мина експресно през местния представител Андрю Харис. Григор се нуждаеше от малко над час, за да надделее с 6:3, 6:3.

Първият сет бе равностоен до 3:3, след което Димитров записа два поредни пробива и поведе. Във втория сет Григор дръпна с 4:1, а след това спокойно спечели подаванията си и продължи в следващата фаза.

На осминафиналите негов съперник ще бъде австралиецът Алексей Попирин. Григор Димитров досега не е имал срещи на корта със 114-ия в световната ранглиста.

Българинът получи две възможности за пробив още в третия гейм, на мача, но ги пропиля. Все пак Григор Димитров проби сервиса на своя съперник в петия гейм и поведе с 3:2. След това изигра разсеяно своя сервис гейм, направи две двойни грешки и така Харис направи рибрейк. Григор се концентрира и с лекота спечели три поредни гейма, за да приключи сета след 39 минути игра.

Във втория сет Димитров отново доминираше. Той проби за 3:1. При 5:3 Григор сервираше за победата, но съперникът стигна до точка за пробив, която беше отразена от българина с ас. После Димитров достигна до мачбол, който реализира с форхенд уинър.