• лига европа-
  • брага

"Вълците" се наложиха с 2:0 на "Естадио Мунисипал де Брага"

Рома взе комфортен аванс срещу Брага - 1

Рома победи Брага в първи сблъсък от 1/16 финалите на Лига Европа."Вълците" се наложиха с 2:0 на "Естадио Мунисипал де Брага".

Така римският гранд направи важна крачка към осминафиналите. Попаденията станаха дело на Джеко и Майорал.

В 5-ата минута, Един Джеко се озовава сам срещу вратаря, и промуши топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:1. В 37-ата минута гол на Педро бе отменено заради засада.

В 54-ата минута домакините останаха с човек по-малко след като Есгайо бе изгонен за втори жълт картон. Малко по-късно попадение на италинците бе отменено заради засада.

В 63-ата минута след разглеждане от ВАР, съдията реши да не свири дузпа след игра с ръка на играч на португалците.

Четири минути преди края, Жордан Верету освободи Борха Майорал Моя, който отклони отблизо топката в мрежата и след разглеждане от ВАР попадението бе зачетено.