Манчестър Сити срази Арсенал с гол в 76-ата секунда

• стърлинг-
  • висша лига

"Гражданите" вкараха рано и задържаха преднината си до края на срещата

Манчестър Сити срази Арсенал с гол в 76-ата секунда - 1

Лидерът Манчестър Сити спечели с 1:0 при гостуването си на Арсенал в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига и записа 18-а поредна победа във всички турнири, като 13 от успехите са за първенство. Рахийм Стърлинг (2) реализира гола за "гражданите", които при 12 от тези 18 победи записаха "суха мрежа".

Кевин Де Бройне се завърна в игра за гостите след контузия и те започнаха страхотно, повеждайки още във 2-ата минута, когато Рахийм Стърлинг засече с глава центриране отдясно на Рияд Марез и остави Бернд Лено безпомощен. Четири минути след гола Стърлинг имаше шанс да удвои аванса на Сити след извеждащ пас на Де Бройне, но този път Лено спаси.

Лека-полека домакините стабилизираха играта си и в края на полувремето започнаха да атакуват по-смело. Минута преди почивката Белерин проби отдясно и влезе в наказателното поле, подавайки към Пепе, след чийто удар топката премина покрай гредата.

Четири минути след началото на втората част Де Бройне опита технично да прати топката в горния десен ъгъл на вратата, но не намери целта. В 56-ата минута Гюндоган шутира от границата на наказателното поле, но Лено изби удара му в корнер.

Играчите на Хосеп Гуардиола продължиха да доминират и в 80-ата минута Кансело комбинира с Жезус, след което португалецът финтира добре съперник и отправи удар с външен фалц към далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри от лявата греда. До края на срещата нямаше други интересни ситуации.

След успеха си "гражданите" са на върха с аванс от 10 точки пред Лестър и Манчестър Юнайтед. "Артилеристите" остават десети с 34 точки.