• пескара-
  • дженоа
Юве се измъкна в последните минути - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Действащият италиански шампион Ювентус вкара два гола в продължението, за да надиграе с 3:1 като гост Каляри в мач от Серия А, предаде БГНЕС

Алесандро Матри вкара на два пъти за успеха, негов бе и решителният втори гол след очевидна игра с ръка на съотборника му Артуро Видал. Мирко Вучинич довърши домакините. Маурисио Пинила бе открил за Каляри от дузпа в 16-ата минута. Бранителят на домакините Давиде Астори бе изгонен в 65-ата минута за втори жълт картон. Ювентус има 10 точки преднина пред втория Интер, който играе с Дженоа днес.

Закъсалият Пескара също вкара в продължението на мача си с Катания, за да победи с 2:1. Ромуло Тони вкара от фаул първия си гол в Серия А, това се случи в 95-ата минута. Мерван Челик откри за Пескара в 24-ата минута, а Пабло Бариентос изравни 12 по-късно.