• дузпа-
  • кайседо

Римските "орли" спечелиха срещу Кротоне с 3:2

Лацио се справи с последния в Серия "А" след голово шоу - 1

Лацио трудно стигна до домакинска победа с 3:2 срещу последния в класирането Кротоне. Римляните на три пъти повеждаха, като последния път това бе достатъчно за крайния успех.

Сергей Милинкович-Савич откри резултата още в 14-ата минута, но Симеон Нванкво изравни в 29-ата. Луис Алберто даде нова преднина на домакините преди почивката, но пет минути след нея Нванкво пак изравни, този път от дузпа. Фелипе Кайседо отбеляза победния гол в 84-ата минута.

За "орлите" това бе глътка въздух след три поредни загуби във всички турнири. Отборът на Симено Индзаги е седми в класирането и изостава на 4 точки от градския си съперник Рома, който е четвърти.