Ето всички резултати и голмайстори в световните квалификации

• резултати-
  • голмайстори

Германия с класика срещу Исландия, а Англия разгроми Сан Марино с 5:0

Ето всички резултати и голмайстори в световните квалификации  - 1

Тази вечер се изиграха 13 двубоя от световните квалификации в Зона Европа. България допусна тежка загуба от Швейцария с 1:3 в София.

В другия мач от групата Италия не среща проблеми със Северна Ирландия и спечели с 2:0. След три дни "адзурите" ще гостуват в София.

В група В Испания изненадващо се препъна срещу Гърция - 1:1. Отборът на Луис Енрике поведе и пропусна доста положения, а гостите изравниха от дузпа в началото на второто полувреме. Златан Ибрахимович се завърна в националния отбор на Швеция с победа. "Тре кронур" надвиха Грузия с 1:0, а Ибра подаде за гола на Виктор Клаесон.

В група F Дания победи Израел с 2:0 в Тел Авив, Молдова изпусна трите точки срещу Фарьорските острови - 1:1, а Шотландия и Австрия направиха зрелищно 2:2.

В група също не липсваха голове. Англия срази Сан Марино с 5:0, Унгария и Полша сътвориха истински спектакъл, завършил 3:3, а Албания постигна минимален успех с 1:0 при визитата си на Андора.

В група J Германия разгроми Исландия с 3:0, като вкара два гола още до 7-ата минута, а балканското дерби между Румъния и Северна Македония завърши 3:2. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю игра до 63-ата минута за северните ни съседи.

България – Швейцария 1:3

0:1 - Брийл Емболо (7), 0:2 - Харис Сеферович (10), 0:3 - Джердан Шакири (13), 1:3 - Кирил Десподов (48)

Италия – Северна Ирландия 2:0
1:0 Берарди 14', 2:0 Флоренци 39'

ГРУПА F
Израел – Дания 0:2

0:1 - Мартин Братуейт (13), 0:2 - Йонас Винд (67)

Англия – Сан Марино 5:0
1:0 Уорд-Праус 14', 2:0 Калвърт Люин 21', 3:0 Стърлинг 31', 4:0 Калвърт Люин 53', 5:0 Уоткинс 83'

Унгария - Полша 3:3
1:0 Салай 6', 2:0 Шалай 53', 1:2 Пионтек 60', 2:2 Жозвиак 61', 3:2 Орбан 78', 3:3 Левандовски 83'

Група J
Германия - Исландия 3:0

1:0 Горецка 3', 7 Хаверц 7', 3:0 Гюндоган 56'

Лихтенщайн - Армения 0:1
0:1 Фромелт 8' (авт)

Румъния - Северна Македония 3:2
1:0 Танасе 28', 2:0 Михайла 50', 1:2 Адеми 83', 2:2 Трайковски 84', 3:2 Хаджи 86'