Треньорът на Северна Ирландия: Българите ще излязат да се защитават

"Те ще се опитат да ни ударят на контраатака", смята Йън Бараклъф

Публикувана: 31 Март, 2021 10:17
7 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 862

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Йън Бараклъф не спира да повтаря, че утрешната среща с България е в графа "задължителна победа". Домакините отбелязват, че България има една победа от последните си 10 мача - 3:0 над Гибралтар в контрола, а и също така са насърчени от приличното си второ полувреме при 0:2 от Италия в Парма.

"Българите ще дойдат тук след две поредни поражения, така че едва ли ще искат да се предават. В мача с Швейцария пуснаха ранни три гола и после тръгнаха да догонват, което си беше трудна задача така или иначе. Затова не вярвам, че идват тук, за да ни дадат лесно мача.

"Очаквам българите да се защитават и да се опитват да ни ударят на контраатака. Също така очаквам да опитват да играят с по-дълги топки, както направиха срещу Италия", показва знания за нашите селекционерът на Северна Ирландия.

Той добави, че няма контузени и болни в отбора, като единственото изключение е нападателят на Хартс Лиъм Бойс, който е останал в Шотландия, тъй като очаква да му се роди второ дете.

"Мисля, че с останалите шестима нападатели, които имаме - и Найъл Макгин в това число, можем да намерим начина, да повалим в мача българите", завърши Бараклъф.