Ювентус продължава битката с Милан за второто място в Италия

• скамака-
  • маккени

"Бианконерите" се наложиха с 3;1 над Дженоа

Ювентус продължава битката с Милан за второто място в Италия - 1

Ювентус записа втората си поредна победа в Серия "А", след като спечели домакинството си на Дженоа с 3:1.

Деян Кулушевски даде ранна преднина на домакините след едва 5 минути игра, като Юве не спря с атаките си и натика опонента в собствената му половина. В резултат на това в 22-ата минута преднината на гранда от Торино беше удвоена. Това се случи след пробив по десния фланг и центриране към Роналдо, който обаче стреля в гредата от много малък ъгъл. При добавката Мората нямаше проблем да се разпише пред опразнената пред себе си врата и по този начин даде сериозна индикация за това кой ще измъкне трите точки в сблъсъка.

Джанлука Скамака все пак върна тима си в мача 4 минути след почивката с гол за 2:1, но попадение на МакКени в 70-ата минута реши спора.

Така в класирането Юве запазва третата си позиция, но вече е само на точка от втория Милан.