Рейнджърс нанесе нов тежък удар на Селтик

Отборът на Стивън Джерард нанесе първа загуба на "детелините" в турнира за Купата на Шотландия от 5 години насам

Публикувана: 18 Април, 2021 20:18
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1067
Снимка: Facebook/Rangers

Рейнджърс победи големия съперник Селтик с 2:0 в 1/8-финал за Купата на Шотландия. Отборът на Стивън Джерард нанесе първа загуба на "детелините" в този турнир от пет години насам.

Това означава, че Селтик ще остане без трофей за първи път от 2010 г., отбелязват от Топспорт.

Рейнджърс продължи с победната си серия на "Айброкс" през този сезон и вече пето поредно дерби няма загуба, като записа четвърти успех. Домакините започнаха силно и в десетата минута поведоха след гол със задна ножица на Стивън Дейвис. В 34-ата минута автогол на Джонджо Кени увеличи аванса на "сините".

Селтик имаше своите моменти. Стивън Уелш пропусна великолепна възможност за изравняване, а Одсон Едуард и Елюнуси не се възползваха от добри шансове след почивката. Едуард пропусна и дузпа в 79-ата минута.