• шмудоров-
  • шомудоров

Римските "орли" спечелиха с 4:3 и подгониха място в Шампионската лига

Лацио успя да преодолее Дженоа в голово шоу - 1

Лацио подгони място в Шампионската лига през следващия сезон. "Орлите" потрепериха и надвиха Дженоа с 4:3 на "Олимпико" и вече имат 64 точки на шестото място. Над тях са Наполи и Ювентус с по 66 и Аталанта с 68 и Милан с 69, а първите три отбора все още не са играли в този кръг. Два гола вкара Хаокин Корея, а по един път се разписаха Чиро Имобиле и Луис Алберто. Адам Марушич си реализира автогол, а Джанлука Скамака от дузпа и Елдор Шомуродов бяха точни за Дженоа.

Лацио доминираше над своя съперник в по-голямата част от мача. Положенията през вратата на гостите от Генуа се редяха едно след друго. Резултатът обаче се задържа 0:0 до 30-ата минута. Тогава най-после Хоаким Корея успя да вкара. Той получи топката в наказателното поле и с хубав удар я прати вратаря Перин.

Малко преди почивката Лацио получи правото да изпълни дузпа. Радованович задържа играч на "орлите" и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Чиро Имобиле, който вкара хладнокръвно. Това гол номер 149 за него с екипа на Лацио, с което от изравни легендата Силвио Пиола.

През второто полувреме в 47-ата минута отново играч на Лацио вкара. Това бе Адам Марушич, но проблемът бе, че попадението му бе в собствената му врата. Трябва да се отбележи, че голът бе доста красив - с петичка.

Но само минута по-късно авансът на Лацио отново стана два гола. Луис Алберто завърши брилянтно атака за "орлите". В 56-ата минута домакините решиха съвсем нещата, когато Хоакин Корея вкара второто си попадение в мача.

В 79-ата минута гостите от Дженоа получиха право да изпълнят дузпа след грубо влизане на Каталди, а резервата Джанлука Скамака реализира за гостите от Генуа. А няколко секунди по-късно Алдор Шомородов добави още едно попадение на сметката на гостите.