Ботев Враца спечели дербито на Северозапада

• тасев-
  • генов

Врачани победиха Монтана с 1:0

Ботев Враца спечели дербито на Северозапада - 1

Ботев (Враца) победи Монтана с 1:0 в дербито на Северозапада от 29-ия кръг на efbet лига. Срещата започна отлично за гостите и след четвърт час Монтана пропусна единствената чиста възможност, но Сергей Георгиев не се възползва.

Минути по-късно монтанчани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Самия Аясс, но Железов подмина положението. Ботев пропиля единствения си по-добър шанс в средата на полувремето, но Бабунски стреля неточно.

Пет минути преди края на първата част Монтана остана с човек по-малко, след като Тони Тасев беше предупреден за реплика към съдията, а малко по-късно и изгонен за удар без топка.

С човек по-малко Ботев опита натиск в първите минути на втората част, но не достигна до точен удар.

В 57-ата минута резервата Юлиан Ненов удари страничната греда на гостите, а няколко минути по-късно врачани поведоха в резултата с попадение на Даниел Генов (1:0). До края Монтана опита да притисне съперника си, но резултатът остана непроменен.

Успехът позволи на Ботев (Враца) временно да застане на спасителното 11-о място в класирането с точка аванс пред Славия, като "белите" гостуват на Етър.