Ливърпул си гарантира място в Топ 4 и завърши сезона подобаващо

• английска висша лига-
  • 2:0

"Мърсисайдци" успяха да надделеят над тима на Кристъл Палас, който на практика играеше само за честта си

Ливърпул си гарантира място в Топ 4 и завърши сезона подобаващо - 1

Отборът на Ливърпул ще играе в Шампионската лига, след като победи Кристъл Палас с резултат 2:0 в двубой от последния 38-и кръг на английската Висша лига. И двете попадения за "червените" реализира Садио Мане в 36-ата и в 74-ата минута.

Гостите от Лондон стартираха изключително силно срещата и имаха няколко отлични ситуации в първите 15 минути.

Първо Уилфред Заха успя да се откъсне зад отбраната на домакините и стреля, но Алисон спаси. Това се случи в третата минута.

Три по-късно Андрос Таунзенд стреля директно от опасен свободен удар от дясно на наказателното поле, като топката летеше точно под гредата, но отново бразилският страж изби над гредата.

В 15-ата минута „орлите“ бяха на сантиметри от това да поведат в резултата. Трент Александър-Арнолд сгреши с подаването си и изведе Таунзенд сам срещу Алисон. Бившият играч на Тотнъм обаче стреля покрай лявата греда на Алисон.

В следващите минути обаче Ливърпул вдигна темпото и на свой ред имаше няколко чудесни ситуации да открие резултата.

В 20-ата минута топката бе центрирана от корнер в наказателното пое на гостите, които действаха изключително лошо в защита и оставиха съвсем сам Рис Уилямс, който стреля с глава от около 7-8 метра, но над вратата на Висенте Гуаита.

Две минути по-късно Мохамед Салах стреля технично от 20-ина метра, но също не успя да намери очертанията на вратата.

Секунди след това отново египтянинът бе изведен сам срещу Гуаита от Тиаго отдясно в наказателното поле. Салах овладя топката и стреля към близкия ъгъл, но стражът на Палас спаси.

В 26-ата минута Андрю Робъртсън шутира, но неточно. В 34-тата минута Мане шутира, но слабо и право в ръцете на Гуаита.

Ливърпул поведе в резултата в 36-ата минута, когато Робъртсън центрира от корнер, Рис Уилямс отклони с глава, след което Роберто Фирмино опита да си спре топката на далечната греда, но се превърна в подаване за Мане, който отблизо не сбърка за 1:0.

В първите петнайсетина минути на втората част домакините продължиха с натиска, като трайно продължаваха да седят в половината на своя съперник.

В 53-ата минута Гуаита спаси опасен удар на Фирмино в корнер. След неговото изпълнение пък Рис Уилямс стреля с глава, но над вратата.

Следващите минути Ливърпул продължи да диктува темпото и да владее повече топката, но така и не успяваше да материализира превъзходството си с втори гол.

Вторият гол все пак дойде в 74-ата минута, когато Салах проби отдясно, след което комбинира с Мане пред наказателното поле. Сенегалецът направи няколко крачки и стреля, топката рикошира в бранител на Кристъл Палас и влетя във вратата на Гуаита - 2:0.