• подготовка-
  • първенство

"Сините" спечелиха срещу Етър с 2:0

Левски приключи подготовката си за новия сезон с победа - 1

евски победи Етър с 2:0 в последната си контрола преди старта на новия сезон в Еfbet лига. "Сините" започнаха вихрено на "Виваком Арена Георги Аспарухов" и поведоха набързо с 2:0 след попадения на Здравко Димитров (6') и Мартин Петков (8').

Гостите от Етър показаха зъби, но Ромеш Ивей пропусна в 20-ата минута, същото стори и Радослав Апостолов в 32-ата, а между двете ситуации гостите имаха и претенции за дузпа за игра с ръка на Томислав Папазов.

Втората част започна с дузпа за Левски за фаул срещу Билал Бари, но Борислав Цонев стреля силно в напречната греда. Малко след това отново той пропусна с глава.

След малко повече от час игра и Мартин Петков не успя да вкара, след като беше изведен отлично от Здравко Димитров.

Десет минути преди края феновете на Левски аплодираха бурно появилия се в игра Валери Божинов. Малко след това Етър пропиля едно от най-добрите си положения в мача, но Кольо Станев стреля в гредата. До края не падна гол и Левски спечели мача с 2:0.

Това беше пета контрола за "сините" през тази подготовка, като всичките се играха на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов". Левски спечели срещу Локомотив (Пловдив) с 1:0, изпусна успеха в последните минути срещу Ботев (Пловдив) - 1:1, победи Локомотив (София) с 4:0 и завърши 1:1 с Левски (Лом).

Следващата събота (24 юни) Левски започва новия сезон с домакинство на Славия от 21:00 часа.