• атлетико-
  • ливърпул-
  • аякс-
  • изненада

Масовото отпадане на фаворити в Лига Европа е факт. След като днес Наполи падна с 0:2 в Чехия и бе елиминиран след общ резултат 0:5, лошия опример на италианците последваха и тимовете на Ливърпул, Аякс и миналогодишния шампион Атлетико (М).

Английският гранд победи с 3:1 на своя стадион "Анфийлд" Зенит в среща-реванш от 1/16-финалите на надпреварата.

Това обаче се оказва недостатъчно и футболистите на Брендън Роджърс отпадат от турнира след загубата си с 0:2 в първата среща.

Мощният Хълк даде преднина на руснаците в 19-ата минута след детинска грешка на Карагър.

След това обаче дойдоха минутите на "мърсисайдци" и на феноменалния тази вечер Луис Суарес. Уругвайската звезда реализира две попадения от пряк свободен удар и бе най-полезният играч за отбора си.

Първият му гол падна в 28-ата минута. В 43-ата Джо Алън направи резултата 2:1, а в 59-ата Суарес вкара и втория си гол в мача. Силите на "червените" обаче не стигнаха за пълен обрат и Зенит се класира на осминафиналите, където ще срещне Базел.

В друг не по-малко интересен двубой Аякс допусна срамно поражение с 0:2 като гост на румънците от Стяуа.

Първата среща между двата отбора бе завършила при същият резултат, само че в полза на холандците. Така се стигна до продължения, а впоследствие и до дузпи. Там Стяуа показа самочувствие и пред собствената си публика шамароса Аякс, изхвърляйки ги от втори по сила европейски клубен турнир.

Не по-малко изненадващо бе и отпадането на миналогодишния шампион Атлетико Мадрид. Испанците гостуваха на Рубин Казан в Русия, след като на своя земя претърпяха тежко поражение с 0:2.

Силите на Фалкао и компания обаче не стигнаха за нещо повече от минимален успех от 1:0, след който  и Атлетико си заминава от Лига Европа.