Виктория Томова отпадна на старта на турнира в Клуж

• отпадане-
  • първи кръг-
  • старт-
  • бузарнеску

Седмата поставена в схемата българка загуби от представителката на домакините Михаела Бузарнеску с 2:6, 3:6

Виктория Томова отпадна на старта на турнира в Клуж - 1

Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира на WTA 250 на червени кортове в румънския град Клуж-Напока с награден фонд 235 238 долара. Седмата поставена в схемата българка загуби от представителката на домакините Михаела Бузарнеску с 2:6, 3:6 за 79 минути.

Румънката поведе с 5:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част след 3:3 взе три поредни гейма и затвори мача. Томова все пак заработи 2675 долара и 18 точки за световната ранглиста.

В турнира на двойки българката Изабелла Шиникова и Елена Богдан (Румъния) ще играят в първия кръг срещу Катаржина Кава (Полша) и Рената Ворачова (Чехия).