Селтик спечели Купата на Лигата на Шотландия

• русе

Японец вкара двата гола за "детелините", които им осигуриха трофея

Селтик спечели Купата на Лигата на Шотландия - 1
Снимка: Facebook/Celtic

Японецът Кього Фурухаши се превърна в герой за Селтик на финала за Купата на Лигата на Шотландия, след като вкара и двата гола за успеха с 2:1 над Хибърниън.

Пол Ханлън откри изненадващо за отбора от Единбург в 51-ата минута. Но минута по-късно Фурухаши изравни, а 20 по-късно пак той осигури първия трофей за австралийския мениджър на Селтик Ангелос Постекоглу.

В последните години Селтик стана традиционен победител в турнира, след като това е шести трофей в последните осем сезона.

Преди почивката двата отбора бяха доста по-предпазливи, като Селтик имаше две добри възможности за гол, пропуснати от Том Рогич и Дейвид Търнбул. В 51-ата минута обаче Ханлън откри резултата с глава, засичайки центриране на австралиеца Мартин Бойл.

Но веднага след рестарта Фурухаши изравни, изведен на голова позиция от Калъм Макгрегър. 20 минути по-късно той прехвърли вратаря Мат Мейси след пас на Рогич, демонстрирайки техника и прецизност при далечния удар.

Хибърниън можеше да стигне до равенство в 90-ата минута, но удърът на Кевин Нисбет се отби в страничната греда.