Ливърпул с обрат срещу Норич, Мане с феноменален гол (ВИДЕО)

• норич-
  • висша лига-

"Мърсисайдци" биха с 3:1, Луис Диас с първи гол за "червените"

Ливърпул с обрат срещу Норич, Мане с феноменален гол (ВИДЕО) - 1

Ливърпул стигна до пълен обрат срещу Норич в двубой от 26-ия кръг на английската Висша лига. "Мърсисайдци" слечелиха с 3:1, като Милот Рашица откри резултата в 48-ата минута, но Садио Мане в 64-ата и Мохамед Салах в 67-ата минута донесоха пълния обрат. Луис Диас покачи на 3:1 в 81-ата минута с първия си гол за клуба.

Двубоят започна вихрено и още в първия 1/4 час Ливърпул и Норич създадоха доста положения. Само след няколко секунди игра Алисон трябваше да се намесва и да избива над напречната греда остро центриране на Аарънс отдясно. В третата минута Рашица дори прати топката във вратата на домакините, но попадението правилно бе отменено заради засада. След тези много силни първи няколко минути за гостите дойде ред и на домакините да покажат силата си в атака. Салах много добре се освободи в наказателното поле, след което центрира към Цимикас, който обаче от няколко метра стреля над вратата, правейки огромен пропуск.

В 13-ата минута Ливърпул пропусна втора добра възможност. Ван Дайк засече с глава центриране на Мане, но не успя да вложи обичайната сила в изстрела си и Гън изби. Две минути след това Пуки пропусна най-добрата възможност за Норич през първото полувреме. Финландецът бе изведен зад отбраната на Ливърпул, но от десетина метра стреля встрани от далечната греда. Минута след това пък Диас имаше страхотен шанс да се разпише за първи път с екипа на Ливърпул, но стреля над сантиметри над вратата. В 20-ата минута Маклийн изчисти от голлинията след удар с глава на Салах.

В 37-ата минута Ван Дайк прати топката във вратата на Гън, но и това попадение бе отменено заради засада. В крайна сметка Норич оцеля в това полувреме и се оттегли на почивка при нулево равенство.

Три минути след подновяването на играта Норич изненада мърсисайдци. Сарджънт дриблира много добре отляво, след което пусна към Рашица, който стреля към вратата. Матип протегна крак и отклони значително топката, която остана извън обсега на Алисон.

В 62-рата минута Клоп направи двойна смяна, като пусна Тиаго и Ориги на местата на Окслейд-Чембърлейн и Кейта.

Само три минути след това Ливърпул направи пълен обрат, а с голям принос за него бе Алисон, който намери Салах с изключително дълго подаване. Египтянинът овладя на границата на наказателното поле, преодоля спокойно излезлия напред Гън, задържа технично, погледна към вратата и между трима бранители търкулна топката към опразнения ъгъл. Това бе 150-ия гол за Салах с екипа на Ливърпул.