• стефани стоева-
  • бадминтон-
  • спорт-
  • орлеан (франция)

Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха титлата на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "BWF Tour Super 100" в Орлеан (Франция) с награден фонд 90 хиляди долара.

Поставените под номер 1 българки победиха на финала германките Стине Кюсперт и Емма Мощински с 21:15, 21:14 за 47 минути.

В първия гейм след 7:7 сестрите поеха водачеството, а в края взеха аванс от 20:14 и поведоха в резултата. Във втората част те доминираха изцяло и със серия от 4:0 затвориха мача.

Така Стефани Стоева и Габриела Стоева завоюваха втора поредна титла, след като миналата неделя станаха шампионки на турнира от сериите "BWF Tour Super 300" в Базел (Швейцария).