ЦСКА Москва си осигури дубъл, вдигна и Купата

• русия-
  • дубъл
ЦСКА Москва си осигури дубъл, вдигна и Купата - 1
Снимка: Кейсуке Хонда, ЕПА/БГНЕС

Руският гранд ЦСКА Москва спечели за седми път в историята си Купата на Русия. На финала в Грозни възпитаниците на Леонид Слуцкий победиха драматично Анжи Махачкала.

Победата дойде с 4:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Ахмед Муса откри резултата за ЦСКА в 9-та минута, а Ласана Диара изравни в 74-та минута, за да остане всичко нерешено в редовното време.

В 87-ата минута отборът на ЦСКА остана с човек по-малко на терена след червен картон на Понтус Вернблум. В продълженията двата отбора не успяха да си отбележат голове.

При наказателните удари Юрий Жирков и Жусилей пропуснаха за Анжи, а Сейду Думбия - за ЦСКА.

Така московските "армейци" завършват сезона с дубъл, след като стана и шампион на Русия. ЦСКА спечели Купата на Русия през 2002, 2005, 2006, 2008, 2009 и 2011 година.