• контрола-
  • сколари
Бразилия нокаутира Франция в контрола - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Бразилия направи успешна генерална репетиция преди започващия другата седмица турнир за купата на Конфедерациите, след като победи с 3:0 Франция в контрола. Селесао имаше преимущество през почти цялото време на мача, макар да не блестеше особено. Франция от своя страна бе още по-невзрачна и не оказа никаква съпротива на бразилците.

Резултатът бе открит в 54-та минута от Оскар, който получи подаване от Фред в наказателното поле и преодоля Уго Лорис. Пет минути преди края резервата Ернанеш вкара втори гол след контраатака. В 92-та минута пък Лукаш Моура оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марсело.

Това бе едва втора победа за Бразилия след завръщането на Луиш Фелипе Сколари, след като преди това тимът бе направил две равенства 2:2 срещу Англия и Чили.