Двама българи на 1/2-финал в днешния ден на Европейското първенство по плуване

• йосиф миладинов-
  • европейско първенство по плуване-
  • любомир епитропов

Йосиф Миладинов и Любомир Епитропов се класираха за полуфиналите в коренните си дисциплини, съответно 100 метра бътерфлай и 200 метра бруст.

Двама българи на 1/2-финал в днешния ден на Европейското първенство по плуване - 1
Снимка:

Двама българи ще плуват във вечерната сесия на Европейското първенство по плуване в Рим. Йосиф Миладинов и Любомир Епитропов се класираха за полуфиналите в коренните си дисциплини, съответно 100 метра бътерфлай и 200 метра бруст.

Миладинов влезе в полуфиналите на 100 метра бътерфлай с 11-о време 52.27 секунди.

19-годишният българин не вложи максимум усилия и съхрани сили за довечера.

Миладинов ще опита да достигне втори финал в Рим след седмото място на 50 метра бътерфлай вчера.

"Има какво да подобря и се надявам следобед да се доближа до рекорда си, а защо не и да го подобря и да се класирам за втория си финал на това първенство" каза Йосиф Миладинов след старта.

Българинът плува в една серия с хегемония в тази дисциплина Крищоф Милак, който също съхрани сили и влезе с трети резултат в полуфиналите 51.82 секунди.

Най-бърз бе Ноа Понти 51.56 секунди.

Любомир Епитропов даде осмо време в сериите на 200 метра бруст - 2:12.56 минути.

Държавният рекорд на Епитропов е 2:09.68 минути и ако го доближи следобед, има всички шансове за финал.

"Надявам се да смъкна още малко от времето и да вляза във финала. Днес е по-хладно, но аз предпочитам да не е горещо, така че е по-добре", каза Епитропов.

Най-добро време в сериите даде чехът Матей Забойник 2:11.16 минути.

Другите двама български представители в днешния ден отпаднаха в сериите. Габриела Георгиева завърши на 30-о място на 50 метра гръб 29.69 секунди, а Жанет Ангелова остана на 36-о място на 200 метра свободен стил с време 2:04.85 минути.

Вечерната сесия стартира с полуфиналите на 200 метра свободен стил за жени в 19 часа българско време.