• гребане-
  • европейско първенство-
  • европейско първенство по гребане-
  • спорт

Състезателят на Гребен клуб Хеброс (Пловдив) финишира трети в полуфинал № в дисциплината скиф при мъжете

Страхотно българско представяне: Кристиян Василев се класира на финал на Европейското по гребане - 1

Кристиян Василев се класира на финал на скиф на Европейското първенство по гребане за мъже и жени в Мюнхен (Германия).

Състезателят на Гребен клуб Хеброс (Пловдив) финишира трети в полуфинал № в дисциплината скиф при мъжете. Василев измина дистанцията от 2000 метра за 7:17.22 минути, като се движеше спокойно в призовата тройка от първия до последния метър и гребеше видимо с по-ниско темпо и без голяма напрежение спрямо своите съперници.

Първи в полуфинал №1 стана Греъм Томас от Великобритания с време 7:12.80 минути.

Победителят в 3-ия кръг на Световната купа се движеше втори през почти цялата дистанция, но на финала вдигна оборотите и изпревари олимпийския шампион в скифа от Токио 2020 Стефанос Дускос, който финишира втори с време 7:14.22 минути.

Отличното гребане на Кристиян Василев остави извън финала олимпийския вицешампион на скиф от Токио 2020 - Шетил Борх от Норвегия, който остана 4-и с време 7:20.62 минути.