7 Септември, 2022 00:12 3 952 0

Ерлин Холанд не спира да бележи, а Ман Сити стартира кампанията си в ШЛ с разгром

• ерлин холанд-
  • манчестър сити-
  • севиля-
  • шампионска лига

Гражданите победиха с 4:0 като гости на Севиля в среща от група G

Ерлин Холанд не спира да бележи, а Ман Сити стартира кампанията си в  ШЛ с разгром - 1

Ерлин Холанд не спира да бележи. Норвежкият нападател отбеляза два гола, а Манчестър Сити стартира кампанията си в Шампионската лига с победа с 4:0 при гостуването на Севиля в среща от група G. Холанд откри резултата в 20-ата минута, а Фил Фоудън удвои след почивката. Норвежецът се разписа отново в 67-ата минута. В самия край Рубен Диаш също се нареди сред голмайсторите.

Холанд тръгна да чупи нови рекорди, след като се разписа в пети пореден мач. Той има 12 попадения в първите си седем мача за Ман Сити и 25 гола в 20 мача в Шампионската лига. За Севиля това бе четвърта загуба в последните пет мача.

Новото попълнение на шампиона на Англия Мануел Аканжи дебютира. Той бе в стартовия състав, където се завърна и Джак Грийлиш. Отборът на Пеп Гуардиола бързо започна да създава опасности и в 20-ата минута Де Бройне прати топката в наказателното поле, където Холанд я засече за 0:1. "Гражданите" имаха сериозен контрол върху случващото се на терена и не позволяваха на домакините да им създават проблеми.

Севиля започна втората част малко по-добре, но положенията отново бяха пред вратата им. Боно спаси удар на Де Бройне, а Родри стреля над вратата. Малко преди да е изминал час игра Ман Сити поведе с два гола след отличен гол на Фил Фоудън. Последва пропуск на Холанд, а попадение на резервата Илкай Гюндоган бе отменено поради засада.

Холанд отбеляза второто си попадение в 67-ата минута от добавка, след като Боно отрази удар на Фоудън. Малко след това Гуардиола го извади и пусна Хулиан Алварес. Калвин Филипс също се появи като резерва и направи дебют в евротурнирите. Седем минути преди края Севиля стигна до първия си точен удар, когато Сусо прати топката в ръцете на Едерсон. Малко по-късно Сусо прати топката в мрежата, но бе отсъдено нарушение срещу вратаря.

В добавеното време Боно отрази удар на резервата Коул Палмър, но нямаше какво да направи, когато Рубен Диаш прати топката в опразнената врата след подаване на сънародника си Кансело.