• байер леверкузен-
  • шалке 04

„Аспирините“ разбиха Шалке 04

Чаби Алонсо преобрази Леверкузен като с магическа пръчка - 1

Байер Леверкузен спечели с 4:0 домакинството си на Шалке 04, като това бе и първият мач начело за Чаби Алонсо, който видимо трансформира тима само след няколко дни работа.

Муса Диаби откри резултата в края на първата част, а Джонатан Фримпонг удвои секунди по-късно.

След почивката Фримпонг добави втори гол, а точка на спора сложи Паулиньо, който тъкмо влезе от резервната скамейка и веднага се отблагодари с гол на новия си наставник.

Леверкузен не бе вкарвал толкова много голове в един мач от старта на шампионата и макар Алонсо да заслужава всички суперлативи, няма как да не отчетем, че играчите най-вероятно са имали нещо против Херардо Сеоане, защото групата остава същата, но играта вече е съвсем различна.