ПСВ вкара 5, но му зачетоха само 2 гола срещу Арсенал

• арсенал-
  • лига европа

„Артилеристите“ инкасираха второто си поражение за сезона

ПСВ вкара 5, но му зачетоха само 2 гола срещу Арсенал - 1

ПСВ Айндховен изигра най-силния си мач от началото на сезона във всички турнири, като едва не разгроми именития Арсенал с цели 5 гола разлика. Благодарение на ВАР обаче 3 от головете бяха отменени, за да видим крайното 2:0 за домакините.

Джоуи Веерман откри резултата през второто полувреме след асистенция на влезлия от резервната скамейка Люк де Йонг. Именно бившият таран на Барселона се разписа отново във вратата на гостите за крайния резултат.

„Артилеристите“ бяха тотално надиграни от „филипсите“, макар да започнаха по-добре първото полувреме.

Този успех означава, че първото място в Група A ще бъде подложено на тест в последния кръг, макар и двата отбора да си гарантираха класирането напред. Както Микел Артета обаче каза преди мача, второто място ще вкара отбора в баражите срещу един от изпадналите от Шампионската лига отбори, които се очертава да включват Барселона, Ювентус, Атлетико Мадрид и Севиля.