Завоювахме 28 медала на Европейското първенство по карате шиниокушин

• софия

Надпреварата се проведе в София

Завоювахме 28 медала на Европейското първенство по карате шиниокушин - 1
Снимка: Официална страница на Shinkyokushinkai - Bulgaria във Фейсбук

Българските състезатели спечелиха общо 28 медала (5 златни, 5 сребърни и 18 бронзови) на Европейското първенство по карате шиниокушин за кадети, юноши и младежи до 21 години, което се проведе в "Арена София".

Във втория ден на надпреварата шампиони станаха на "кумите" Калоян Марчев в категория до 65 килограма, Стефан Димитров (до 60 кг) и Габриел Петев (75 кг).

Габриел Петев взе приза за най-техничен състезател.

В първия ден националите завоюваха 14 медала (2 златни, 3 сребърни и 9 бронзови), а България зае пето място в класирането по отличия.

На Европейското първенство в София участваха над 480 състезатели от 20 държави, а България беше с отбор от 65 спортисти.