• исан гевара-
  • дениз йонджу-
  • moto3

Двамата доминираха състезанието на писта "Рикардо Тормо"

Гевара спечели последния старт в Moto3 след битка с Йонджу в последната обиколка - 1

Исан Гевара (Испания, Valresa GASGAS Aspar Team) спечели последната победата за сезона в Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като победи Дениз Йонджу (Турция, Red Bull KTM Tech3) в динамична битка в последната обиколка на Гран при на Валенсия.

Двамата доминираха състезанието на писта "Рикардо Тормо" и се отделиха от останалите далеч преди драматичната 23-а обиколка. В нея Йонджу вече имаше 6 секунди преднина срещу Серхио Гарсия (Испания, Valresa GASGAS Aspar Team) и бе свободен да атакува, предава БТА.

Йонджу взе първото място с рискова маневра в завой номер 8, а Гевара се изравни с него преди последния ляв завой. Турчинът се защити, но в резултат на това излезе в широката страна преди правата и пилотът на Valresa GASGAS Aspar измъкна победата с 0.062 секунди.

Шампионът Гевара завърши сезона с 319 точки, а Гарсия, който днес допълни подиума, изостава с 62. Денис Фоджа (Италия, Leopard Racing/Honda) завърши четвърти във Валенсия и спечели третото място за сезона в Moto3.