• а група-
  • тракия

По-рано днес Локомотив (Пловдив) победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0

Берое победи Ботев в спора за Тракия - 1

Берое спечели 82-ата „Битка за Тракия”, побеждавайки Ботев (Пловдив) с 1:0 у дома в среща от 9-ия кръг на родната „А" група.

Домакините започнаха по-добре срещата и откриха резултата в 21-ата минута. Евандро Ронкато проби отдясно и подаде на Венцислав Христов, който изведе Давид Каядо – 1:0. В 36-ата минута гостите можеха да изравнят, но ударът на Ромарио попадна право в Караджов.

До края на двубоя не паднаха повече голове, въпреки че и двата тима имаха няколко положения.

Срещата започна с минута мълчание в чест на Ангел и Павел, които бяха убити в Катуница преди две години.

Това бе втора загуба за „канарите” от началото на сезона. Берое пък записа едва трета победа и се изкачи до осмата позиция във временното класиране.

По-рано днес Локомотив (Пловдив) победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 на „Лаута”. Мартин Камбуров бе автор и на двете попадения, които изкачиха „смърфовете” на четвърта позиция във временното класиране.