Ботев би Черно море, „моряците“ изпускат дузпа

• ботев пловдив-
  • черно море

Ботев записа шеста победа от началото на сезона

Ботев би Черно море, „моряците“ изпускат дузпа - 1

Ботев (Пловдив) победи Черно море у дома с 2:0 в първа среща от 10-ия кръг на българското първенство.

„Канарите“ поведоха в резултата в 25-ата минута. Йордан Христов центрира от фланга, топката се озова в Ромарио, който не среши. В 37-ата минута Анисе стреля опасно, но защитникът Александров блокира удара му. В последните секунди на първото полувреме Черно море можеше да изравни чрез Михаил Венков, който стреля от дистанция. Стаховяк, който бе напуснал голлинията си, все пак изби топката.

„Моряците“ започнаха по-добре втората част и в 47-ата минута имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Михаил Венков, но съдията не отсъди такава. В 55-ата все пак дузпа бе отсъдена! Симеон Райков бе съборен в наказателното поле на Ботев. Той обаче не успя да реализира 11-метровия наказателен удар. „Канарите“ отвърнаха с няколко изстрела от далечно разстояние, но без резултат. В 87-ата минута все пак възпитаниците на Станимир Стоилов стигнаха до втори гол, който уби интригата. Точен бе Анисе.

Така Ботев записа шеста победа от началото на сезона, докато Черно море допусна втора загуба.