• волейбол

"Нафтата" детронира Хебър

Зала "Младост" изригна - 1

Нефтохимик Бургас детронира Хебър Пазарджик в мъжкото ни волейболно първенство.

Финалната серия беше изключитело драматична. "Нафтата" взе първата и втората среща. "Тигрите" победиха в третия и четвъртия двубой.

Така се стигна до пети решителен мач в Бургас. В него домакините поведоха с 2:0 гейма. Тодор Алексиев, Теодор Салпаров, Виктор Йосифов и компания обаче вкараха мача в тайбрек.

Там домакините ликуваха след 15:12 точки.

Така Нехтохимик спечели серията с 3:2 победи и детронира Хебър като волейболен шампион на България при мъжете.

Уникална атмосфера в зала "Младост" тази вечер. Многобройните фенове на Нефтохимик и гостуващата агитка на Хебър превърнаха срещата във волейболен празник.

Мнозина играчи на Нефтохимик заслушават похвали, но особено добро впечатление сякаш направиха диагоналът Михайлович. Младият Добрев на позиция либеро, опитният разпределител Станев, центърът Георгиев и посрещачите Трухчев и Балабанов.