• литекс-
  • берое

Това бе шеста победа за Литекс от началото на сезона

Литекс наказа Берое като гост - 1

Литекс победи домакина Берое с 3:2 в последен мач от 11-ия кръг на българското футболно първенство.

„Оранжевите” поведоха още в 5-ата минута, когато Петър Златинов вкара красив гол от пряк свободен удар. Старозагорци отговориха в 28-ата минута, когато Венци Христов се възползва от груба грешка в защитата на ловчанлии и изравни. Десет минути преди края на първото полувреме Литекс стигна до втори гол чрез Симеон Славчев, който вкара от близко разстояние.

Гостуващият тим започна ударно втората част и стигна до трети гол в 52-ата минута. Симеон Славчев отново наказа домакините и направи задачата на Берое много трудна. „Зелените" все пак вкараха втори гол в 83-ата минута, когато точен бе Елио Мартинс. Въпреки това времето не стигна за нещо повече от почетна загуба.

Това бе шеста победа за Литекс от началото на сезона, която ги изкачи на втора позиция. Берое е десети с 12 точки.