• филип виденов

Най-резултатен за българските шампиони бе Филип Виденов

Лукойл започна Юрокъп със загуба - 1
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Лукойл Академик започна със загуба участието си в тазгодишния турнир Юрокъп. „Студентите” загубиха от Апоел (Йерусалим) със 76:84.

Домакините взеха първата част с шест точки разлика, но българите успяха да изравнят и дори поведоха на почивката. През третата част Апоел отново поведе, след което последва нов обрат от страна на възпитаниците на Оливер Костич. Израелците отговориха като ужилени и направиха добра серия в заключителните пет минути на двубоя, осигурявайки си победата.

Най-резултатен за българските шампиони бе Филип Виденов със 17 точки.

Следващият мач на Лукойл е на 23 октомври като домакин на руския Химки. В първата си среща руснаците загубиха от румънския Асесофт Плоещ с 89:97.