• кристиано роналдо-
  • байерн-
  • артуро видал-
  • реал мадрид

Манчестър Юнайтед прегази Байер (Леверкузен) с 5:0 и си осигури място на осминафиналите

Крал Артур, крал Роналдо и крал Байерн (ШЛ в снимки) - 1
Снимки: ЕПА/ БГНЕС

Изминалата сряда вечер от Шампионската лига предложи горещи футболни сблъсъци. Байерн (Мюнхен) влезе в историята на турнира, постигайки 10 поредни победи, подобрявайки 9-те успеха на Барселона.

Феновете на Реал (Мадрид) издигнаха ликове на звездата си Кристиано Роналдо, който според тях, а и според много други, най-много заслужава да спечели „Златната топка“.

Крал Артуро Видал от Юве пък наниза хеттрик на датския шампион Копенхаген, превръщайки се в третия играч на „бианконерите“ в историята на ШЛ, вкарвал три гола в един мач.

Вижте всичко най-запомнящо се от Шампионската лига в снимки:

В Мадрид Реал победи Галатасарай с 4:1, въпреки отсъствието на Кристиано Роналдо и въпреки червения картон на Серхио Рамос в 26-ата минута.

Ювентус не срещна проблеми срещу Копенхаген, а Артуро Видал се превърна в герой за тима си, нанизвайки три гола.

Манчестър Юнайтед прегази Байер (Леверкузен) с 5:0 и си осигури място на осминафиналите. „Червените дяволи“ нанесоха първа загуба на „аспирините“ на „Байарена“ от месец март насам.

Напрежение и патос в Париж! ПСЖ все пак стигна до победата над Олимпиакос с гол в последните минути.

Феновете на Шахтъор (Донецк) издигнаха любопитна хореография на мача срещу испанския Реал Сосиедад. Украинците биха с 4:0.

Студът в Москва не попречи на Байерн да запише името си със златни букви в историята на турнира, постигайки 10-а поредна победа.

Манчестър Сити и Виктория (Пилзен) изиграха страхотен двубой помежду си, от който „гражданите“ излязоха крайни победители.