5 Ноември, 2023 16:00 1 409 6

Кристиано Роналдо вкара своя гол №400

• кристиано роналдо-
  • ал насър-

Той се разписа при победата на Ал Насър с 2:0 над Ал Халей от 12-тия кръг на първенството на Саудитска Арабия

Кристиано Роналдо вкара своя гол №400 - 1

Кристиано Роналдо вкара своя гол №400, след като навърши 30 години на 5 февруари 2015 г. Той се разписа при победата на Ал Насър с 2:0 над Ал Халей от 12-тия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

Роналдо откри резултата в 26-ата минута. 38-годишният португалец овладя топката на границата на наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на вратаря.

Това е 12-ият гол на Кристиано Роналдо в лигата този сезон, което го поставя на върха в класирането при голмайсторите пред Александър Митрович, който се присъедини към Ал Хилал от Фулъм през август.

В началото на мача гол на Садио Мане за Ал Насър беше отменено заради засада и намесата на ВАР. Вторият гол за успеха беше дело на Аймерик Лапорт, който се разписа в 58-ата минута.

С тази победа Ал Насър събра актив от 28 точки и заем авторо място в класирането, на четири зад лидера Ал Хилал. Ал Халей е 15-и с 10 точки.