• джордан-
  • пехливанов

Ловчанлии победиха лесно гостуващия Черноморец

Литекс се приближи до Лудогорец - 1
Литекс удари с 3:1 Черноморец и записа победа, с която се доближи само на четири точки от първото място и Лудогорец. Два гола за ловчанлии отбеляза Уилмар Джордан, един от дузпа добави Юрген Джазула, точен за Черноморец пък бе Яни Пехливанов.

Отборът на Гриша Ганчев изцяло доминира през първото полувреме, вкара два гола и не даде никакви шансове на гостите си, които бяха твърде апатични, уплашени и меко казано неориентирани.

След почивката обаче "оранжевите" тотално подцениха "акулите", които се разиграха и върнаха едно попадение, но така и не успяха да вземат нещо от тази среща, защото Литекс си спечели дузпа, която Джазула вкара, а червен картон за Черноморец получи Милен Гамаков.

Така Литекс взе победата и е твърдо на второто място. Черноморец от своя страна регистрира нова загуба в първенството, която го остави в зоната на изпадащите отбори.