Домакински кошмар за Сакраменто! Везенков със слаб мач

• спорт

Сакраменто Кингс загуби от Ню Орлиънс в 1/4-финален сблъсък

Домакински кошмар за Сакраменто! Везенков със слаб мач - 1
Снимка: Instagram

Сакраменто Кингс загуби като домакин на Ню Орлиънс Пеликанс в мач от 1/4-финалите на новия турнир на НБА.

117:127 в Голдън 1 Център.

Александър Везенков игра 6:13 минути и хвана 2 борби. Нищо запомнящо се от българина в сблъсъка.

Де'Аарън Фокс и Брендън Инграм бяха най-резултатни с по 30 точки за двата тима.

Домантас Сабонис направи трипъл-дабъл 26 точки, 13 борби и 10 асистенции. Синародникът му от Литва Йонас Валанчунас реализира 18 точки за гостите и добави 11 борби.

НОП ще играе на 1/2-финалите в Лас Вегас с ЛА Лейкърс или Финикс Сънс.

Титулярите:

Сакраменто Кингс: Де'Аарън Фокс, Кевин Хъртър, Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис

Ню Орлиънс: Си Джей МакКалъм, Хърбърт Джоунс, Брендън Инграм, Зайън Уилямсън, Йонас Валанчунас

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха с 13:4 за по-малко от 180 секунди игра. Александър Везенков влезе в игра при резултат 26:14. Сашо седна обратно на пейката при 32:21 без да е отправил стрелба. Българинът се върна на паркета за последните секунди на първата част. Гостите пък намалиха пасива си на само 1 точка 36:35 след 12 минути.

Везенков пропусна стрелба в началото на втората част, той не беше точен от тройката. Сашо седна на пейката при оставащи 8:36 минути до края на полувремето. Малко по-късно гостите поведоха с 50:43.

Титулярното тежко крило на домакините Кийгън Мъри имаше проблеми с контузия по време на втората част. Играта на домакините пък се разпадна на жаргон и от ранната преднина 32:17 резултатът на почивката бе 61:69. Сашо Везенков игра 6:13 минути през това полувреме и нямаше точка.

Звездата на домакините Фокс направи слабо за качествата си полувреме - 12 точки за него и брак в играта. Домантас Сабонис задържаше Кингс в мача като бе близо до трипъл-дабъл.

За гостите Инграм, Трей Мърфи, Джоунс и Валанчунас вкараха 10 и повече точки до почивката. МакКалъм пък направи 5 асистенции към този момент и 8 точки.

Спадът на домакините продължи до минус 15 точки. В 31-ата минута резултатът стана 79:89.

2:18 минути до края на третата част пасивът на Кингс падна до 89:95. Резултатът след 36 минути игра е 91:100.

Де'Аарън Фокс включи турбото в началото на последната част на мача и разликата падна до 5 точки при 100:105 и 102:107. Гостите обаче не позволиха обрат и спечелиха с 10 точки разлика.

Александър Везенков направи най-силния си мач в НБА в последната среща от груповата фаза на новата надпревара. Тогава Сакраменто Кингс победи Голдън Стейт Уориърс със 124:123. Българинът влезе на паркета при 16 точки изоставане на Сакраменто. Сашо се отчете с 8 точки, 4 борби, 2 чадъра и 1 асистенция за 15:28 минути, Кингс пък ликуваха и си спечелиха домакинско предимство за 1/4-финалите. Уви, днес "кралете" нямаха ден.

Сакраменто е в серия от 3 загуби срещу Ню Орлиънс.

Сакраменто Кингс е с баланс 11-8 вече, Ню Орлиънс 12-10 в редовния сезон.