• баскетбол-
  • минесота тимбъруулвс-
  • александър везенков-
  • нба

Той пропусна единствената си стрелба в мача, като завърши с една борба и една открадната точка

Сакраменто загуби, Везенков без кош - 1

Сакраменто Кингс загуби с 98:110 домакинството си на Минесота Тимбъруулвс в мач от редовния сезон на НБА. Александър Везенков престоя на паркета малко повече от седем минути и половина, за които не успя да вкара кош. Той пропусна единствената си стрелба в мача, като завърши с една борба и една открадната точка.

"Горските вълци" диктуваха случащото се на терена през по-голяма част от срещата. Възпитаниците на Крис Финч имаха аванс от 22 точки през четвъртата четвърт, но Кингс направиха финален щурм, при който след серия от 17:2 намалиха изоставането си до пет точки при две минути до края на срещата. Силите им обаче не стигнаха за нещо повече и лидерът в Западната конференция постигна 22-ата си победа от началото на сезона. Сакраменто остава на 4-а позиция с баланс от 17 победи и 11 загуби.

Минесота беше без една от големите си звезди в този мач - Карл-Антъни Таунс, но това по никакъв начин не се отрази на играта на тима. Антъни Едуардс отново беше над всички с 34 точки, а към тях добави и 10 асистенции, за да оформи "дабъл-дабъл". С такъв се отчете и Руди Гобер. Френският център вкара 21 точки и хвана 17 борби. Силен мач изигра и Джейдън МакДаниелс с 20 точки, а Майк Конли остана с 12 точки и 9 асистенции.

За Сакраменто отново над всички беше Ди`Аарън Фокс с 27 точки. Нов "трипъл-дабъл" записа Домантас Сабонис - 17 точки, 10 борби и 10 асистенции. Кийгън Мъри вкара 20 точки, но той и Харисън Барнс, който остана с 12, намериха ритъма си едва в края на срещата.