• пенев

Попадение на Вълчев от домакините не бе зачетено заради засада

Николас Пенев донесе успеха на Хебър срещу Арда - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Хебър взе важна победа, като се наложи над Арда с 1:0 у дома. Победното попадение за тима от Пазарджик бе дело на Николас Пенев (вляво) с хубав диагонален удар в самото началото на второто полувреме, предава БТА.

В началото на мача Арда бе по-агресивният отбор. В 17-ата минута Борислав Цонев изведе Мами Ел Тетах отляво, той финтира вратаря Дебърлиев, но от малък ъгъл с левия крак уцели станичния стълб, въпреки че вратата бе празна. Малко по-късно Атанас Кабов от домакините получи възможност да обстрелва вратата, но шутът му мина встрани от левия стълб. Кабов отново опита мерника си в края на първата част, а топката профуча над напречната греда.

В 48-ата минута играчите на Хебър ликуваха. Георги Вълчев даде начало на атака, която мина и през Архан Исуф, който центрира, а Николас Пенев спря добре топката и с много премерен удар я вкара в левия ъгъл на вратата на Анатолий Господинов – 1:0.

Десетина минута по-късно и Вълчев вкара за Хебър при добавка, но попадението не бе зачетено, тъй като Стефан Цонков е бил в положение на засада. В добавеното време на мача Тонислав Йорданов направи падащ лист от воле, но вратарят на домакините Петър Дебърлиев направи важно спасяване, с което гарантира трите точки за тима си.